Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteraturaOdpadReklamaProtože všechny ostatní antikvární kluby na Okounovi jsou momentálně zavřené, tady si konečně můžete psát úplně co chcete i bez přihlášení, aniž by to někdo mazal. Moderátor tu žádný není (a nikdy nebude) a nikdo tu nemůže mazat ani sám po sobě. Tak si hrajte, děťátka!

Zásilkovny s dobírkou, to je jediná cesta vpřed!!!
 
To je strašná retardace. Já bych ty knihy klidně i pomalu a ani by to nemuselo bejt extra levně, ale chci je na poštu nebo zásilkovnu, kam si dojdu, až se mi bude hodit a ne aby u mě zvonil/telefonoval nějakej vystresovanej otrok a já se s ním musel domlouvat kdy budu nebo nebudu doma.
Tak jsem po delší době objednal něco u Cortése a asi naposled. Jediná nabízená možnost dopravy, kromě osobního vyzvednutí, je jakýsi kurýr GLS za 99,- Kč. Pěkně děkuju. To se zkrátka vyplatí.
 
NicolausCopernicus  
No ale banánovky tam vozili snad i přes den. Což asi vysvětluje, proč i přes poledne jsem tam objevil spoustu věcí.
agent_chodec  
OMG, kdo nezažil, nepochopí. Brzo ráno se do toho sálu v DUP nahrnulo 10-15 překupníků s kolečkovými taškami a na hledali poklady. Nepřestali, pokud ty jejich tašky nepraskaly ve švech. Byla to fuška, nebyl tam žádný systém, když kniha měla dva díly, tak druhý díl byl zákonitě na druhé straně sálu. Pak pokladní spočítala kusy, vynásobila pěti a překupníci se rozutekli po pražských antikvariátech, nebo začali vystavovat ty skvosty na aukru. Mnoho z nich tehdá na Korťákovi vydělalo hodně peněz. A Korťák ve své hlouposti se topil v dluzích.
Reakce na | Vlákno  
Na podepsané knihy bylo ideální místo v tom DUPu, kde Cortéz prodával všechny knihy po bůru. Byla to dřina je všechny prohledávat. Těch Seifertů, Drdů, Kožíků, Páralů, Hrubínů a dalších. Ale nejvíce mne potěšilo I. vydání Hordubala, sice v převazbě, ale s podpisem Karla Čapka. Opakuju z 5 Kč.
vidím to podobně - podepsat bych si nechal, ale kupovat předražené podepsané, když z ničeho neplyne, že je to opravdu podpis autora, to bych si odpustil (mám takhle s věnováním mi samému jeden kousek od Bulyčova a jeden od G.R.R.Martina, a pak pár no-name autorů z antikvariátů, kde fakt nečekám, že by to někomu stálo za snahu, ale to samozřejmě nejsou tituly, které by byly nějak prodejné)
A ten podpis, to je originál Kundera, nebo originál Cortés, nebo...
Jako na tohle si já zrovna nehraju.
(Teda né, že bych si od někoho nenechal podepsat svoji knihu a neměl radost, že ho mám podepsanýho, ale nikdy bych nedal korunu navíc za něco, kde by se mi nepodepsal osobně sám autor toho podpisu.)
agent_chodec  
Expert Korťák udělal radost jedné slečně.
Jedna slečna se chlubila na FB, že u Korťáka koupila tři Kundery, zřejmě za hubičku. Když je doma otevřela, nevěřila vlastním očím. Ve Směšnýh láskách Kunderova dedikace. Ta se dnes hodnotí minimálně za 500 a poroste. A pak se Korťák diví, že nemá prachy.
 
To je podobné chucpe, jako když tvrdil v Terezíně, že když tam byl naposledy, tak se na záchodech neplatilo za použití.
Lomikel čtěte zádrhele 
Jednou hodně dávno jsem byl v Dlážděnce a byl tam spisovatel Lustig. Někdo ze zaměstnanců sáhl do regálu a předložil ty knihy Lustigovi, aby je podepsal. Ten se zeptal proč? No aby se lépe prodávaly. A on na to: A co z toho budu mít já. A knihy odmítl podepsat.
 
NicolausCopernicus  
Jednou na mě doma z té jejich dvacetikorunové knihy vypadl lístek s originálním rukopisem K.H.Franka. To víte, že jsem tam pak každý den chodil a listoval všemi možnými knihami. Ale byl to první a poslední úlovek :-)
Konec antikvariátu ve Valentinské mě mrzí - v tom jejich 20korunovém krmítku jsem ulovil ledacos zajímavého (= zajímavého pro mne, bibliofil nejsem) a po cestě z metra/tramvaje Staroměstská do městské knihovny a Klementina to prostě bylo pravidelné zastavení, příležitostně spojené s obědem v hospodě U Parlamentu, kam ostatně pánové antikvárníci pravidelně chodívali na polední menu.
 
A to je přesně ten důvod, proč je v zájmu antikvářů mít jeden společný agregátor. Kdo si bude hrát na svém písečku nebo bude tvořit skupinky těch pravých a těch, co spolu mluví, stanou se pro většinu neviditelní. Ale kdo chce kam...
už mne to zmáhá
Nejdřív můj-antikvariát, pak ulovknihu, pak trhknih pak aukro a na závěr starý dobrý gůgl. Fuj to je fuška. Dřina jako na šachtě.
 
Zřejmě většinový názor antikvářů
vyjádřil jej slovenský antikvář: Tomáš Lazar K tejto teme. Boli casy, kedy som bojkotoval muj-antikvariat, a tiez antikvariat5d ktory ma iritoval, mali sme dokonca antirobota na stranke aby nam nekradli knihy... ale kedze vacsina antikvariatov sa rozhodla ze metavyhladavace bude pouzivat tak to bol boj proti veternym mlynom. Takze sme momentalne radi, ze sme zaradeny vsade kde to len ide, pretoze to zvysuje predaj. Ulovknihu pouzivam a je to fajn vyhladavac. Je jasne, ze Dominik nechape, ze problem nieje uvedenie v katalogu ale historia cien. Vyhladavanie v historii cien je velmi fajn a osobne mi pomohlo pri viacerych knihach, za starych casov sme stejne fungovali tak, ze sme si kolegovia volali ked sme potrebovali poradit s cenou. Problem je tu v tom, ze nie kazdemu sme chceli radit:) v com vidim jakubov problem. myslim si ale, ze takyto nastroj je fajn, ked sa urcia nejake jasne hranice pouzitia. Ja navrhujem riesenie v tom, ze ok zdielam svoje data a historiu predaja so vsetkymi kolegami, ktori s tym tiez suhlasia, vymenou za ich data. Nevidim ale dovod ukazovat tieto data beznym uzivatelom internetu. Myslim, ze je to kontraproduktivne, a casto sa mi stalo v minulosti kedy nam niekto vytkol, ze nejaku knihu sme nechceli alebo podcenili a ze si nasiel na internete, ze stoji ta kniha milion. Nevedel rozlisit ze sa jedna o ine vydanie, perfektny stav a podobne... dalsi problem je spajanie stranky ulovknihu s knihobotom a tym zvyhodnenim jedneho antikvariatu na ukor dalsich. Myslim, ze keby sa to nastavilo nejak takto, asi by vacsina z nas so strankou problem nemala a naopak uvitala tuto moznost. Tot moj nazor.
 
Spor Antikvariát11 vs. Knihobot na stránkách Lupy
 
agent_chodec  
Pravdu díš, Lomikele. Tréninkově jsem zadal Jirásek U nás. Vyskočí ti 150 nabídek. Když dáš jenom kamenné, tak to klesne na 60 nabídek. Když to pak ještě vyčistít od tzv. antikvariátu typu U Karla a vesnické kvelby, tak máš jenom ty skutečné antikvariáty a jenom 10 nabídek. A to jsou jenom kožené vazby, které se skutečně dají i prodat. Těch 140 ostatních nabídek je jenom smetí a patří zpátky do kontejnerů. Takže pořád platí, zaplevelování jde na účet těch internetových prodejců druhotného odpadu. A už ani neplatí, že jsou levnější.
Lomikel čtěte zádrhele 
Gezo, trh už se nikdy nevyčistí a bude z něj stále větší a větší smetiště. Internet umožňuje každému nýmandovi, který bydlí nedaleko knihobudky si otevřít internetový antikvariát. Na MA je od tradičních antikvariátů nerozeznáš. Ten Ulovknihu.cz má jednu výhodu. Tlačítko "pouze s kamennou výdejnou". To ti trochu výsledky pročistí a hlavně raději dám o 20 % více za knihu, kterou si klidně v krámě prohlédnu. Nebaví mne neustále v 15 denní lhůtě vracet knihy, kterým třeba chybí ilustrace. A už mne i něktěří knihprodejci banují, prý často vracím. Kdyby oba vyhledávače se nehonily za počtem tzv. antikvariátů a nechaly tam jenom ty kamenné, bylo by lépe. (jo, Přemka Houžvičku řadím mezi ty kamenné).