Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteraturaOdpad

Spravují:

Galain,
Jaase

Může vás zajímatReklamaV knihách o sci-fi a fantasy najdete magii, kosmické lodě, příšery, ale v těch dobrých je jěště něco navíc ... lidi.
není pro přesná citace výroku A. Sapkowskiho, ale dobře ilustruje to, v čem tento spisovatel exceluje - výborné dialogy a nádherné popisy postav (jejich myšlení, pohnutky ...). Tedy, znám vlastně jen Zaklínače, k jeho ostatním knihám jsem se nedostal, ale i tak - když jsem si (už po několikáté :) přečetl Paní jezera, tak mě (mimo spousta dalšího :)uchvátily ty drobnosti, kterých jsem si napoprvé ani nevšiml - například odkazy na postavy z minulých dílů (Černá Rayla v Čase opovržení - tady je o ní zmínka jako o Bílé Rayle; setkání tří poutníků - Borease Muna, Dijkstry a Faoiltiarny aj). Co se líbílo (nebo nelíbilo) vám? Povídejte, přehánějte ...


Oficiální CZ stránky o A. Sapkowském

Tristitia Qui dormit, non peccat.  i tady to spí
corwin78: Tandaradei mě moc neoslovil... tedy příběhem, jiank zpracování skvělé, v tom stylu je něco, co dokáže napsat jen Sapkowski, ale to téma mě nezaujalo, takže mě to chvílema dost nudilo, navíc se mi některé ty věci zdáli trochu přemrštěné, trochu moc profláklé, prostě z některých pasáží čišela snaha o mystiku a tajemno tak moc, až se mi to zdálo nepřirozené. Od týhle povídky jsem rozhodně čekala víc.
 
Tristitia
To já spíše doporučuji sbírku Tandaradei. K smíchu moc není, spíše naopak, ale opravdu majstrštyk.
Tristitia Qui dormit, non peccat.  i tady to spí
Četli jste někdo Magické střípky? Právě jsem dočetla povídku Zlaté odpoledne, musím říct, že mně úžasně nadchla. Vřele všem doporučuji, je v ní spousta Sapkowskeho humoru a samozřejmě potřebná dávka mystiky i když některým se bude možná znát, že ten příběh už znají:o)... nad tímhle Sapkowskeho dílkem jsem se nařehtala opravdu nejvíc.
 
Kdyz vydas jednu knizku za jeden dva roky, tolik zase nevydelas. Nejvic penez jde distributorovi, ne nakladateli. :-)
 
Tristitia
Co já vím, jak jsem koupil tak prodávám. Třeba je v tom něco jiného, ale kdo ví.
Tristitia Qui dormit, non peccat.  i tady to spí
corwin78: jak může být tohle nakladatelství ve špatné finanční situace to nechápu. Vždyť prodává Sapkowskeho! Znám spoustu lidí co by jim za Narrenturm utrhali ruce!
 
Tristitia
Nevím jak je to dnes, ale když jsem se kdysi pídil po některých knihách o Zaklínači, které mi chyběly a nebyly na trhu, tak to bylo údajně špatnou finanční situací nakladatelství Leonardo, které u nás Sapkovi knihy vydává. Prostě na dotisk starších titulů neměli prachy. Já si vždycky nové knihy od Sapkowkého kupuji hned po vydání u nás v Ostravě v knihkupectví Geralt, které Leonardu patří.
Tristitia Qui dormit, non peccat.  i tady to spí
corwin78: děkuji;o). Mimochodem, jak je možné že druhý díl není vůbec k sehnání? Taková žádaná kniha a nikde ji neměli... (i když je to pár měsíců co jsem se po ní pídila)
 
Tristitia
Mě osobně Boží bojovníci bavili víc. Poslední díl by se měl jmenovat Lux Perpetua
Tristitia Qui dormit, non peccat.  i tady to spí
Víte někdo jak se jmenuje nebo bude jmenovat třetí díl? A taky se chci zeptat na Vaše názory na Boží bojovníky oproti Narrenturmu, jestli je to lepší, nebo horší.... mě Narrenturm uchvátil, ale druhý díl zatím nemůžu sehnat (jsem hold nemajetná studentka)
 
Oni poradaji bitvu u Vitkova u Chrastavy, tak to mozna zkresluje, ale tema se opravdu meni. Jinak jsem se prave shodou okolnosti docetl o podobne bitve, ale konala se u Machnina, jenze uz je chvile, co jsem ty Bozi bojovniky cetl, tak ted nevim jiste, jestli to je tataz nebo ne.
 
eweliyi Rozhodně věz -  I love you too
no byla tam nekolik let po sobe
 
Hmm, až na to, že sdružení Wothanburg (nyní Curia Vitkov) žádnou bitvu u Chrastavy nepořádá. Každý rok si pro bitvu volí jiné téma (historickou událost). Ostatně, sami si vše můžete přečíst na jejich webu: http://curiavitkov.cz/
 
eweliyi Rozhodně věz -  I love you too
Bitva u Chrastavy se porada kazdorocne, je to romanska bitva, poradana sdruzenim jmenem Wothanburg, jezdej tam i polaci, takze je dost dobre mozny, ze to tam Sapkowski zna a je to takova humorna vsuvka :)
 
Aha, celou dobu jsem žil v bludu, že Saokowski je historik.
Baťa byl dobrej hlod, podobných je v Božích bojovnících víc, ale mosaz se začala rozšířeněji používat až v 17. stol ...
Hledal jsem v encyklopediích i ve veškeré mi dostupbější literatuře a nikde jsem nenašel zmínku o bitvě u Chrastavy. Nevymyslel si to náhodou ?
 
Dort
Například ta zmínka o Baťovi v Božích bojovnícívh, to bylo vážně dobré :-)
Dort Sepan los Nueve Firmamentos que el Dios  Es deleitable como el Corcho y el Cieno.
Undraa: Sapkowski je především fabulátor, píše si, jak se mu líbí a přidává si do děje co se mu hodí. Prostě si hraje. Ty na tu hru samozřejmě nemusíš přistoupit, ale spousta lidí ho čte právě kvůli tomu.
 
Undraa
Jaká to je chyba? Jinak Sapek historik není a pokud je mi známo překladatel obou dílů pan Komárek těch nepřeností a chyb při překladu opravil spoustu, takže český překlad je historicky správnější než polský originál.
Jak pozorně jste četli Boží Bojovníky ?
Povšiml jsem si tam docela drsné historické chyby, která by Sapkowskemu projít něměla, pokud je to historik...
 
Georgios odešel z Okouna. 
Jo ták, tak to je sakra divný :)