Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

El_DiabloReklama
marin72 marin 
u Číny bych tipnul spíš rozpad na nějaké mafiánské/etnické pašalíky - ale pokud by to Čína dokázala v klidu a harmonii nakonec ustát, tak by asi dneska byla ještě dál a výš než je... A taky nevíme, co hnusák Rusák, nějaké to pošťuchování na Ussuri by asi bylo tak jako tak a kdo ví, jestli ne horší... No a co neokupovaný Tibet?? Největší světový vývozce jačích oháněk...?
ocs sine ira et studio  OCSite
No, Rus do toho kecal, ale pokud mne paměť nešálí, byla to skutečně právě a pouze bolševická Čína, kdo nedovolil Američanům osvobodit ten poloostrov komplet celý.
huhla Co se zbytečným časem?   Klubík EU čeká...
sovětského bolševika a následně ruského postbolševika bych z nastolení a udržování Kim-áckého režimu nevyviňoval. V současnosti ale Čína prim hraje, to zas jo.
ocs sine ira et studio  OCSite
Tak Taiwan je Čína, žejo — ROC, jediná skutečná Čína, jejíž pevninské území nějaký mizerný bolševik násilně okupuje.

A bylo by to zajímavé bezpochyby. Mj. by asi nemělo smysl hovořit o Jižní Koreji, protože Korea by taky byla jen jedna, ten šílený experiment na Severu dnes existuje také jen vinou toho čínského bolševika, žejo.

ahura_mazda Čisté mufše, čisté 
Já si zas dneska říkal, jak by asi vypadal aktuální svět, pokud by v Číně nevyhráli komunisti, ale Kuomintang a po různých minidikrtátorských eripetiích by dnes Čína byla demokratickou obdobou Tchajwanu neb Jižní Koreje...
ertegun vážený nugát a influencer 
Neumím si to představit.
huhla Co se zbytečným časem?   Klubík EU čeká...
jak nejde?
V Praze by klidně mohli použít víc betonu, památky nepamátky. Navíc by se Pražská zeď dala prodat jako úžasný protipovodňový projekt lidového Československa kontrastující s netečností západního satelitu. Ten přece sabotuje i výstavbu vltavské kaskády a, hleďte na ten do očí bijící rozdíl v porovnání s východní Prahou, na bezpečnost obyvatel své loutkové metropole vysloveně kašle.
marin72 marin 
to letiště pro východní Prahu by bylo ve Kbelích nebo jiných Vodochodech...
Sybok_ok Good news, everyone.  Pocem a zvopakuj
1)Na mostech by byly celnice, pokud by se nenechaly jen některé z důvodu obchodu. Nejpíš by mosty více chátraly a byly by předmětem sporů, kdo se o ně bude starat.
Nebyla by jižní spojka, maximálně by údolím krčského potoka vedla běžná silnice, zbytek území využit k bydlení. Později po sloučení by to vedlo k problémům pro intraměstské přesuny, ještě později vyřešeno tunelovým okruhem Prahy.
Metro by bylo jen na Socialistické straně, kombinací části "C" a "B" liny s krátkým "A" do centra.
D1 by ovšem existovala se stejnými problémy jako má teď.
Anheuser-Bush by koupil Staropramen, kvalita piva by zůstala stejná.
spic už jen wtf 
2) v západní části by Němce neodsunuli, došlo by ke spravedlivým procesům. Byl by proveden Marshallův plán. PROFIT.
marin72 marin 
no tak pokud bereme jako "vzor" Západní Berlín, tak tam sídlištní výstavba jela taky docela fest - např. Gropiusstadt - ale možná bych si rád odpustil určité výstřelky ve stylu My děti ze stanice Zoo...
Přebral Nechceš, aby mě to  zajímalo.
A nejspíš by se nekonala větší část Vltavské kaskády, byla by sice na americkém území, ale rizikovější a míň nutná.
Dvacet3 Právě teď lžu. 
Asi by se v Praze nestavěla paneláková sídliště. Kolik by dnes měla obyvatel? Do milionu?
marin72 marin 
dědova dejvická cukrárna by zažívala nebývalý rozkvět - buď by Amíky naučil žrát punčák a věnečky, nebo by naopak převzal donuty... každopádně profit :) já už bych zdědil zavedený cukrovinkový megaholding... chjo...
Dvacet3 Právě teď lžu. 
A taky co by to udělalo s Brnem.
marin72 marin 
to já bych měl celou rodinku z obou hlavních větví pěkně v americké zóně :) a na Moravě příbuzné co paměť sahá neměli jsme...
To není cajk, jeden děda by to se Kbel v tom sedmačtyřicátém asi byl přesunul přes řeku, druhej by uvíz na Liberecku.
marin72 marin 
to je cajk, narodil bych se na správný straně, hned vedle "amerického komplexu v Bubenči" :)
Přebral Nechceš, aby mě to  zajímalo.
Dneska jsem se vzbudil s takovou představou Prahy rozdělené coby Berlína, dávám na hraní:

Na jaře v 1944 vedlo odhalení sovětské špionáže v projektu Manhattan k výraznější, byť zatím tutlané roztržce mezi Spojenci. Větší ochota k tvrdšímu postupu vůči Sovětům vedla k tomu, že Patton dostal souhlas vyrazit na pomoc Pražskému povstání, zároveň se Američané pokusili také preventivně zajistit jáchymovské doly a z mise na získání Frankova archivu v Dušně se stala trvalá americká vojenská přítomnost na Neveklovsku. Demarkační linie díky tomuto rychlejšímu postupu nakonec běžela po hřebenech Krušných hor a pak po levém břehu Labe a Vltavy (Děčín stihli Sověti zabrat od severu) až ku Praze, dále zhruba podél dnešní táborské silnice a Lužnice ke Gmündu.

Sověti si nakonec do Prahy taky trochu pospíšili, výsledkem relativně tvrdého setkání obou armád je rozdělení města na okupační zóny podél Vltavy. V plánu je samozřejmě obnovení Československa, vyhrocenější situace ale vede k rychlejší eskalaci domácích rozporů a pokusu o komunistický ozbrojený převrat v únor 1947, který je na "západě" potlačen jinak už spíš stahujícími se Američany. Stát je fakticky rozdělen, za právoplatné Československo se považuje jak větší východní část s formálním symbolickým hlavním městem Prahou, ale faktickým Brnem, tak i západní část s větší legitimitou vlády, kde podobnou roli hraje Plzeň.

Studená válka se nakonec v horkou nepromění, ale zajímá mě spíš pak situace v 60. letech z hlediska běžného života.
1) Labe a Vltava jako hranice mezi Západem a Východem jsou coby hranice relativně propustné, jak by Sověti zajistili Vltavu v Praze, když tam nejde postavit zeď?
2) Západní část by asi dlouho neudržela schopnost prohlašovat se i za stát Slováků, tedy by to asi byla ČR proti ČSSR. Jak by ale na onou územích proběhl odsun Němců? Asi by k tomu ale došlo i tak, protože hlavní etapa by byla stejně 46-47.
3) Západní část Prahy je menší, ale s letištěm a Hradem. Počítám se vznikem většího amerického komplexu v Bubenči, kde je dnes ambasáda ruská. Část mostů by asi byla vyřazena z provozu, které? Jak by vypadal checkpoint na Karlově mostě, byl by třeba jeden v každé bráně a uprostřed se vyměňovali špioni? Oproti placatému Berlínu by kopcovitá Praha umožňovala i lepší komunikaci, ať už pro civilisty nebo různou tajnou neelektronickou signalizaci.
4) Vzniklo by třeba nové Strahovské nádraží spojující Smíchov s Bubenčí?
5) Jak by tohle rozdělení usnadňovalo nebo ztěžovalo průniky populární kultury? Jak by se žilo na východě, když by třeba koncert Beatles na stadionu na Strahově nebo Letné byl hezky slyšet až na Žižkov?
6) Když by v roce 89 režim padl, jak by se spojoval menší, ale rozvinutější západní stát s postsocialistickým východem? Asi by to už taky bylo bez Slovenska.