Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

tigr_papirosowyReklamaPro komentáře slouží klub K aktualitám.

Aktuální stav pandemie

A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.


Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.
Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.

sam_hofgins  
Jsou toho plné noviny a tady nic?
Kosovo President Thaci faces war crimes indictment.

https://www.bbc.com/news/world-europe-53169808
 
pebble A já neuroním ani slzu pro ni  ...
Zemřel cestovatel a etnograf Miloslav Stingl, jeden z nejpřekládanějších a v cizině vydávaných českých spisovatelů (ve věku 89 let).
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  kvalitní Česko
Podle několika zdrojů je agentem ruské FSB, o kterém v souvislosti s policejní ochranou pražských politiků psala některá média, ředitel Ruského střediska vědy a kultury v Praze Andrej Končakov. Je o tom přesvědčen i muž, jenž se podílel na odhalení ruských špionů, kteří se pokusili otrávit Sergeje Skripala. O údajném ruském agentovi a ochraně pražských starostů natáčely pro 168 hodin Kristina Ciroková a Zuzana Černá.

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3094703-sef-kulturniho-strediska-jako-agent-s-ricinem-vice-zdroju-potvrzuje
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  kvalitní Česko
Bezpečnostní výbor stojí v ‚ricinové kauze‘ za BIS. Dodali přesvědčivé důkazy, říká většina poslanců

Zpravodajci nás v ricinové kauze přesvědčili. Máme v ně důvěru. Tak se v anketě serveru iROZHLAS.cz vyjádřila většina členů sněmovního bezpečnostního výboru. Právě oni si ve středu ráno na neveřejné schůzi mimo jiné vyslechli poznatky ředitele BIS Michala Koudelky k informacím, podle nichž do Česka přicestoval na diplomatický pas ruský občan vybavený jedem. Kvůli možnému nebezpečí ze strany Ruska jsou nyní pod policejní ochranou tři pražští komunální politici.
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  kvalitní Česko
Vřele děkuji. Dále bych doporučil Bakhtakovi záhlaví.
Leknin wannabe drsňačka, démonská duše 
Bakhtak ...doplňte si ironičník. ∩✺ 
konspirace?
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  kvalitní Česko
V Německu loni zaznamenali nejmenší zločinnost od roku 1992

Německo loni zaznamenalo nejméně trestných činů od roku 1992. Oproti roku 2018 jejich počet klesl o 2,3 procenta na 5,44 milionu. V tiskové zprávě o tom v úterý informovalo ministerstvo vnitra, podle něhož se snížil i počet podezřelých, a to jak Němců, tak cizinců.
 
Pebble je El Diablův mulťák?
 
pebble A já neuroním ani slzu pro ni  ...
Nehody vs. korona ČR 4/2020
V dubnu 2020 zemřelo v České republice ~5x více osob pozitivně testovaných na korona-virus než zahynulo následkem silničních nehod. (Konkrétně 201 (zdroj) : 40 (zdroj), přičemž počet obětí silničních nehod je o 2 nižší než dubnový průměr za posledních 10 let a nemusí být konečný.)
 
pebble A já neuroním ani slzu pro ni  ...
Od 11. května se budou moci konat akce s účastí do 100 lidí
Od 11. května se budou moci konat společenské, sportovní a kulturní akce s účastí do 100 osob. Opatření se týká i provozu kin, divadel, koncertních síní či cirkusů, spadat do této kategorie budou i svatby.
pebble A já neuroním ani slzu pro ni  ...
Nosit roušky od pátku nebudou muset ...
děti od dvou do sedmi let v mateřských školách nebo dětských skupinách nebo za určitých podmínek umělci provádějící autorské dílo. Povinnost se nově nebude vztahovat také na moderátory a redaktory vystupující v rozhlasových či televizních pořadech ve studiu a bez hostů nebo na osoby, jejichž aktuální duševní stav dodržování zákazu neumožňuje.
 
pebble A já neuroním ani slzu pro ni  ...
 
pebble A já neuroním ani slzu pro ni  ...
Výzvy veřejnosti aneb názory mějme, ale argumentujme fér
stručně odmítají formu i obsah výzvy jedenácti lékařů Univerzity Karlovy veřejnosti další odborníci UK. Obšírnější rozhovor k rozečtení kupříkladu tu.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  kvalitní Česko
Jak nepsat aktualitu
pebble A já neuroním ani slzu pro ni  ...
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  kvalitní Česko
Podle nového prohlášení Světové zdravotnické organizace neexistují žádné důkazy pro to, že by prodělání nemoci způsobené virem COVID-19 poskytovalo imunitu proti opakované nákaze virem.

Světová zdravotnická organizace tak reaguje na snahu některých vlád vydávat dokumenty poskytující osobám, které nemoc prodělaly, méně omezení.

https://www.bbc.com/news/world-52425825
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  kvalitní Česko
Rusko tlačí na předání Koněva. Socha má hodnotu 13,5 milionu, vyčíslila Praha 6

Starostu Prahy 6 Ondřeje Koláře, který nechal demontovat sochu generála Ivana Koněva, hlídají policisté. Na to, že kvůli bezpečnostní hrozbě dostal ochranu nejen Kolář, ale i pražský primátor Zdeněk Hřib.
Do Prahy podle týdeníku přicestoval ruský občan, který by mohl pro Koláře představovat ohrožení. Kromě toho byl nedlouho předtím zaznamenán pohyb skupiny ruských zpravodajských důstojníků směrem z Ruska do Evropy.

Starosta Kolář darování sochy nepodporuje. "Nynější ruské volání po vydání sochy je solidní chucpe. Nejprve z nás v Praze 6 dělají s velkým virválem zločince, když jim sochu nabízíme, a teď si kladou ultimáta. Dobrá. Já s nimi už jednat nebudu."
 
Výzva jedenácti lékařů Univerzity Karlovy veřejnosti: „Jsme přesvědčeni, že médii sycený emocionální náboj současné situace je třeba korigovat podloženými fakty a s ohledem na ně a na možné celospolečenské důsledky a dopady krizových opatření je nutné co nejdříve konat a urychlit strategii státu v návratu k normálnímu životu.“
 
pebble A já neuroním ani slzu pro ni  ...
přeživší z Břevnice se uzdravují
„V domově v Břevnici pro seniory s demencí bylo původně 22 klientů. Nakazili se všichni. Dnes už žádný z nich nemusí být hospitalizovaný. Uzdravení jsou izolovaní.“ uvedl dnes s odvoláním na ČTK DeníkN.
Mrtvé zpráva nezmiňuje, co se mi povedlo u ČTK najít, z klientů zemřeli nejméně dva (datováno 5.4.).