Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

tigr_papirosowyReklamaPro komentáře slouží klub K aktualitám.

Aktuální stav pandemie

A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.


Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.
Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.

tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  kvalitní Česko
V Německu loni zaznamenali nejmenší zločinnost od roku 1992

Německo loni zaznamenalo nejméně trestných činů od roku 1992. Oproti roku 2018 jejich počet klesl o 2,3 procenta na 5,44 milionu. V tiskové zprávě o tom v úterý informovalo ministerstvo vnitra, podle něhož se snížil i počet podezřelých, a to jak Němců, tak cizinců.
 
Pebble je El Diablův mulťák?
 
pebble A já neuroním ani slzu pro ni  ...
Nehody vs. korona ČR 4/2020
V dubnu 2020 zemřelo v České republice ~5x více osob pozitivně testovaných na korona-virus než zahynulo následkem silničních nehod. (Konkrétně 201 (zdroj) : 40 (zdroj), přičemž počet obětí silničních nehod je o 2 nižší než dubnový průměr za posledních 10 let a nemusí být konečný.)
 
pebble A já neuroním ani slzu pro ni  ...
Od 11. května se budou moci konat akce s účastí do 100 lidí
Od 11. května se budou moci konat společenské, sportovní a kulturní akce s účastí do 100 osob. Opatření se týká i provozu kin, divadel, koncertních síní či cirkusů, spadat do této kategorie budou i svatby.
pebble A já neuroním ani slzu pro ni  ...
Nosit roušky od pátku nebudou muset ...
děti od dvou do sedmi let v mateřských školách nebo dětských skupinách nebo za určitých podmínek umělci provádějící autorské dílo. Povinnost se nově nebude vztahovat také na moderátory a redaktory vystupující v rozhlasových či televizních pořadech ve studiu a bez hostů nebo na osoby, jejichž aktuální duševní stav dodržování zákazu neumožňuje.
 
pebble A já neuroním ani slzu pro ni  ...
 
pebble A já neuroním ani slzu pro ni  ...
Výzvy veřejnosti aneb názory mějme, ale argumentujme fér
stručně odmítají formu i obsah výzvy jedenácti lékařů Univerzity Karlovy veřejnosti další odborníci UK. Obšírnější rozhovor k rozečtení kupříkladu tu.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  kvalitní Česko
Jak nepsat aktualitu
pebble A já neuroním ani slzu pro ni  ...
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  kvalitní Česko
Podle nového prohlášení Světové zdravotnické organizace neexistují žádné důkazy pro to, že by prodělání nemoci způsobené virem COVID-19 poskytovalo imunitu proti opakované nákaze virem.

Světová zdravotnická organizace tak reaguje na snahu některých vlád vydávat dokumenty poskytující osobám, které nemoc prodělaly, méně omezení.

https://www.bbc.com/news/world-52425825
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  kvalitní Česko
Rusko tlačí na předání Koněva. Socha má hodnotu 13,5 milionu, vyčíslila Praha 6

Starostu Prahy 6 Ondřeje Koláře, který nechal demontovat sochu generála Ivana Koněva, hlídají policisté. Na to, že kvůli bezpečnostní hrozbě dostal ochranu nejen Kolář, ale i pražský primátor Zdeněk Hřib.
Do Prahy podle týdeníku přicestoval ruský občan, který by mohl pro Koláře představovat ohrožení. Kromě toho byl nedlouho předtím zaznamenán pohyb skupiny ruských zpravodajských důstojníků směrem z Ruska do Evropy.

Starosta Kolář darování sochy nepodporuje. "Nynější ruské volání po vydání sochy je solidní chucpe. Nejprve z nás v Praze 6 dělají s velkým virválem zločince, když jim sochu nabízíme, a teď si kladou ultimáta. Dobrá. Já s nimi už jednat nebudu."
 
Výzva jedenácti lékařů Univerzity Karlovy veřejnosti: „Jsme přesvědčeni, že médii sycený emocionální náboj současné situace je třeba korigovat podloženými fakty a s ohledem na ně a na možné celospolečenské důsledky a dopady krizových opatření je nutné co nejdříve konat a urychlit strategii státu v návratu k normálnímu životu.“
 
pebble A já neuroním ani slzu pro ni  ...
přeživší z Břevnice se uzdravují
„V domově v Břevnici pro seniory s demencí bylo původně 22 klientů. Nakazili se všichni. Dnes už žádný z nich nemusí být hospitalizovaný. Uzdravení jsou izolovaní.“ uvedl dnes s odvoláním na ČTK DeníkN.
Mrtvé zpráva nezmiňuje, co se mi povedlo u ČTK najít, z klientů zemřeli nejméně dva (datováno 5.4.).
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  kvalitní Česko
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  kvalitní Česko
14.4.2020
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  kvalitní Česko
Chytrou karanténu nikdo nevyužívá. Hygieny nic nepožadují, diví se autoři projektu

Systém chytré karantény v současnosti nikdo nevyužívá. Tvůrce tzv. vzpomínkových map ani operátoři nedostali za poslední týden žádný požadavek od hygieniků, aby podle mobilního telefonu zjistili, kde se nakažený pohyboval.

Projekt měl od minulého týdne běžet na jižní Moravě a postupně se rozšířit do dalších krajů. "Od doby, co se systém připravil a otestoval před třemi týdny, tak žádné požadavky na lokalizační data pro účely vzpomínkových map nedostáváme. Na důvod je potřeba se zeptat představitelů státu, dosud není zřejmé, kdo má za stát projekt na starosti," uvedl výkonný ředitel Asociace provozovatelů mobilních sítí Jiří Grund.

Další z autorů projektu Petr Bartoš řekl MF Dnes, že podle něj náměstek ministerstva zdravotnictví povolaný zavedením chytré karantény Roman Prymula nerozumí technologickému řešení systému.
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  kvalitní Česko
Šíření koronaviru v Česku je pod kontrolou. V Olomouci má vzniknout továrna na respirátory

Podle ředitele ÚZIS Ladislava Duška se daří chránit seniory, mezi nakaženými je jich 24 procent a podíl výrazně neroste. Reprodukční číslo, tedy průměrný počet dalších lidí, kteří se nakazí od jednoho pozitivně testovaného, se blíží k hodnotě jedna. „Reprodukční číslo blízké jedné neznamená zastavení šíření nemoci, ale šíří se kontrolovaně,“ řekl Dušek.

Podle ministra zdravotnictví Vojtěcha (ANO), se ale může začít Česko "připravovat na návrat k běžnému životu". Odhaduje, že na konci dubna by mohlo být v tuzemsku 10 600 potvrzených případů nákazy, před týdnem se přitom hovořilo o více než čtrnácti tisících nakažených.
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  kvalitní Česko
Vláda ignoruje nabídky pomoci českých firem a s okázalými díky nakupuje v Číně

Čína před vypuknutím pandemie ve světě vykupovala roušky, zjistil think tank Sinopsis. Podle oficiálních údajů čínského celního úřadu jich dovezla přes dvě miliardy. O měsíc později je prodávala dalším zemím včetně Česka. Vláda je slavnostně vítala na letišti a děkovala za pomoc, která nebyla zdarma. Kabinet dohodl dodávky na dlouho dopředu a nabídky českých firem schopných alespoň částečně zajistit materiál vesměs ignoroval. Výjimku tvořily například firmy holdingu Agrofert nebo sponzora ANO. Tématem se zabývali Ondřej Golis, Hanuš Hanslík a Aneta Snopová z Reportérů ČT.
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  kvalitní Česko
Průzkum pro ČT: Ztráty práce se obává více než třetina lidí

Ztráty práce v souvislosti s krizí způsobenou epidemií koronaviru se obává více než třetina ekonomicky aktivních lidí. Vyplývá to z průzkumu agentury Kantar CZ pro Českou televizi. Třicet osm procent dotázaných také uvedlo, že by se mohlo dostat do potíží při placení životních nákladů. Častěji než zaměstnanci mají obavy podnikatelé.
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  kvalitní Česko
Kantar CZ: Volby by vyhrálo ANO s nejvyšším ziskem za šest let, posiluje v době krize

Sněmovní volby by v březnu vyhrálo hnutí ANO s 34,5 procenta před ODS se 14 procenty a Piráty s 13,5 procenta. Další strany včetně ČSSD by získaly šest a méně procent. Vyplývá to z volebního modelu agentury Kantar CZ, který zveřejnila Česká televize.