Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
Tander Lee

Může vás zajímatReklamaFlash news: Aktuální stav pandemie, zde!!! Čtěte!!!


Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)


Koronavirusová čísla v Čechách: zde
a ve světě: zde

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

Bobes Hlavně se neser do Mandely!  Deset hůlek /\||w\/|//
Barbora Krejčíková (CZ) před chvíli vyhrála Roland Garros.
 
Nezapomeňte že za chvíli začíná zatmění slunce!
 
eso Lupus portat epistolam ad mutuas janitor 
Skupina vyspělých ekonomik G7 dosáhla "historické" dohody, podle níž budou nadnárodní společnosti platit vyšší daně.

Ministři financí se na setkání v Londýně dohodli, že budou bojovat proti vyhýbání se daňovým povinnostem tím, že přimějí společnosti platit více v zemích, kde podnikají.

V zásadě se také dohodli na celosvětové minimální sazbě daně z příjmu právnických osob ve výši 15 %, aby se země navzájem nepodbízely.

Mezi ty, kterých se to pravděpodobně dotkne, patří i technologičtí giganti Amazon a Facebook.

https://www.bbc.com/news/world-57368247
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Senátní výbor: Zeman není schopen vykonávat prezidentský úřad
Dnes 17:21 – Praha • Aktualizováno 21:30
Klára Beranová, Novinky, ČTK

Prezident Miloš Zeman není podle senátního bezpečnostního výboru schopen vykonávat úřad prezidenta republiky. Je dezorientován a jedná bez koordinace s vládou. O návrhu zbavit Zemana funkce rozhodne Senát, případný verdikt o nezpůsobilosti zastávat prezidentský úřad by pak musela podle ústavy potvrdit Sněmovna. Tvrzení výboru označil mluvčí Hradu Jiří Ovčáček za útok na ústavnost, svobodu a demokracii.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/senatni-vybor-zeman-neni-schopen-vykonavat-prezidentsky-urad-40362116
 
Policie navrhla obžalovat Babiše a bývalou manažerku Agrofertu za dotaci na Čapí hnízdo
Policie v pondělí navrhla obžalovat premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyni Janu Mayerovou v kauze kolem padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Návrhem se nyní bude zabývat dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch, může podat obžalobu, ale i zastavit trestní stíhání nebo věc vyřídit jinak.
 
Ministr kultury Zaorálek havaroval na D1. Jeho vůz se srazil s kamionem
„Pan Zaorálek jel do Ostravy, řídil jeho řidič. Na dálnici vjel před jejich auto bulharský kamion a vrazil do nich. K nehodě byla zavolána policie, pan ministr zraněn nebyl,“ sdělila pro iDNES.cz mluvčí Ministerstva kultury Michaela Lagronová.
 
V Austrálii se ve volné přírodě narodila mláďata ďáblů medvědovitých. Poprvé za tři tisíce let
V kontinentální Austrálii se poprvé po zhruba třech tisícíletích narodili ve volné přírodě tasmánští čerti. Masožravý vačnatec známý též jako ďábel medvědovitý vymizel z divoké přírody pevninské Austrálie podle vědců nejspíše kvůli psům dingo, původním obyvatelům a devastujícímu suchu, do volné přírody byl vrácen před rokem.
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Lživé a nesmyslné, odmítá Klaus tvrzení o tajné půjčce Sovětskému svazu
Dnes 14:03 • Aktualizováno 14:49
jas, Novinky, ČTK

Bývalý prezident Václav Klaus se ohradil proti článkům, které jej spojují s údajnou půjčkou Československa Sovětskému svazu v roce 1989. Klaus tvrdí, že o celé záležitosti až do dotazu novinářů nevěděl. Články označil za lživé a nesmyslné.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/tiskova-konference-exprezidenta-vaclava-klause-40361295
gumatex že jsem KOKOT nepište, už to vím 
sexuální predátor v řadách TOP 09
Zabarikádoval dveře a donutil mě k sexu. Feri čelí obviněním z obtěžování

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/dominik-feri-top-09-sexualni-obtezovani-pravnicka-fakulta.A210525_133202_domaci_chtl

Poslanec TOP 09 Dominik Feri čelí obvinění, že měl v minulosti na domácích večírcích sexuálně zneužít několik studentek. Deník N přinesl svědectví dívek, které poslance viní z toho, že je v opilosti i přes výslovný nesouhlas přinutil k pohlavnímu styku. Studentky se údajně neobrátily na policii, protože se bály Feriho vlivu.
 
 
Ministerstvo financí vedené Václavem Klausem tajně odeslalo na přelomu 80. a 90. let do Sovětského svazu půjčku přibližně 1,3 miliardy amerických dolarů.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/klausovo-ministerstvo-po-listopadu-89-tajne-pujcilo-rusku-miliardu-dolaru-155882
 
Arenberger podle něho (Babiše) podcenil, že na úrovni ministra "musí být majetková přiznání a další věci daleko přísnější".
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/arenberger/r~8a2db99aba0611ebbdfd0cc47ab5f122/
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Kancelář prezidenta republiky v rámci boje proti dezinformacím, jehož význam potvrdila mimo jiné během jednání v lednu roku 2021 i Evropská komise, nadále nebude poskytovat jakékoli informace týdeníku Respekt, serveru Seznam Zprávy, blogu Deník N, redakcím 168 hodin a Reportéři ČT. Kancelář prezidenta republiky v souladu se zákonem dbá o svou pověst, přičemž zmiňovaná média dlouhodobě a vědomě šíří informace zkreslené, lživé a neobjektivní. V případě poskytování součinnosti ve formě zodpovídání dotazů e-mailem či telefonicky by se pracovníci KPR mohli naopak podílet na poškození dobrého jména České republiky, což je v rozporu s jejich pracovní smlouvou.
https://www.hrad.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/prohlaseni-o-boji-proti-dezinformacim-15978
 
eso Lupus portat epistolam ad mutuas janitor 
Během letu z Řecka do Litvy, nad územím Běloruska, oznámila běloruská letecká kontrola pilotům, že mají na palubě bombu a musí přistát v Bělorusku. Po přistání běloruské úřady zatkli a odvedli novináře, který byl jedním z pasažérů.

https://www.bbc.com/news/world-europe-57219860
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
PŘEHLEDNĚ: Co se od zítřka mění
Dnes 17:00
Alžběta Trousilová, Novinky

Od pondělí 24. května se v Česku uvolní další opatření. Týkat se to bude především studentů středních škol, kteří se po mnoha měsících vrátí do lavic. Otevřou se také ubytovací zařízení pro všechny hosty.

https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/prehledne-co-se-od-zitrka-meni-40361070
 
Ruská vězeňská správa chce obnovit gulagy. Podobnost s gulagem vyloučila
V Rusku vyvolal rozruch návrh ředitele vězeňské služby Alexandra Kalašnikova, aby se nedostatek pracovních sil v zemi nahrazoval prací vězňů, nikoliv migrací. Kalašnikov zároveň slíbil, že příští pracovní tábory nebudou mít nic společného s nechvalně známým systémem gulagů. Kreml se k návrhu zatím nevyjádřil.
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Izrael schválil příměří s Hamásem. Ustoupil tlaku Spojených států
20. května 2021 15:35, aktualizováno 22:16

Bezpečnostní kabinet izraelského premiéra Benjamina Netanjahua schválil jednostranné příměří, které má ukončit 11 dní trvající izraelskou vojenskou operaci v Pásmu Gazy. Klid zbraní začne platit v pátek ve 2:00 místního času (1:00 SELČ), uvedla televize Al-Džazíra. Rozhodnutí předcházel silný tlak ze strany Spojených států.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/izrael-evropa-palestina-gaza-rakety-hamas-konflikt-who-osn-primeri.A210520_150305_zahranicni_dtt
 
 
gumatex že jsem KOKOT nepište, už to vím 
Děkuji, výborný příteli. Netanjahu ocenil Zemanovu podporu Izraele

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/dekuji-vyborny-priteli-netanjahu-ocenil-zemanovu-podporu-izraele-40360733#dop_ab_variant

„Vážený pane prezidente, drahý Miloši, děkuji Vám za jednoznačnou podporu Státu Izrael. Pod Vaším vedením Česká republika potvrzuje svoji hrdou tradici podpory Státu Izrael a židovského národa v dobách krize. V době, kdy jsou naši občané namačkaní v krytech a čelí nevybíravým raketovým útokům od teroristických organizací v Gaze, vyvěšení izraelské vlajky nad Pražským hradem představuje znak opravdového přátelství mezi našimi zeměmi a národy,” napsal Netanjahu.
 
gumatex že jsem KOKOT nepište, už to vím 
Německo kvůli situaci v Gaze zachvátila vlna nenávisti k Židům
https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/nemecko-kvuli-situaci-v-gaze-zachvatila-vlna-nenavisti-k-zidum-varuji-poslanci-40360695

Německo kvůli situaci v Gaze zachvátila vlna nenávisti k Židům, varují poslanci

Ničení synagog, pálení izraelských vlajek, nepovolené demonstrace, útoky na Židy. Německo v souvislosti s izraelsko-palestinským konfliktem zachvátila vlna antisemitismu. Potvrzují to nejen policejní statistiky, ale i svědectví, která podali sami poslanci v německém parlamentu, kde ve středu jednali o konfliktu na Blízkém východě.